Şirket Profili ve Organizasyon Yapısı

Elit Gayrimenkul Değerleme A.Ş., yürürlükteki mevzuatlar çerçevesinde “her türlü resmi ve özel, gerçek ve tüzel kişi ve kuruluşlara ait gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri ve gayrimenkule dayalı hak ve faydalar ile makina, teçhizatın yerinde tespiti ve değerlemesini yapma, değerlerini tespit etmeye yönelik tüm raporları düzenleme, analiz ve fizibilite çalışmalarını hazırlama ve problemli durumlarda görüş raporu sunma” hizmetlerini vermek üzere 2003 yılı Temmuz ayında kuruldu.

12 Eylül 2003 tarihinden bu yana Sermaye Piyasası Kurulu’nun “Gayrimenkul Değerleme Şirketleri Listesi”nde yer almaktadır. Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulu’nun tebliğine uygun şekilde kurularak Kurul listesine alınan şahıs sermayeli ilk şirkettir.

ThumbThumb

Şirketimize, 08 Mart 2010 tarihi itibariyle BDDK tarafından bankalar için “gayrimenkul, gayrimenkul projesi veya gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesi” hizmetini verme yetkisi verilmiştir.

Değerleme uzmanlığı etik kuralları çerçevesinde ilkelerimize bağlı kalarak belirtilen sürede, uygun ücretle, kaliteli ve güvenilir hizmeti vermek amacıyla kurulan Şirketimiz, kurulduğu tarihten bu yana 100 bini aşkın rapor adediyle Türkiye genelinde ve özel talepler doğrultusunda yurtdışına hizmet veren bir kurum haline gelmiştir.

Dürüstlük, gizlilik, tarafsızlık, bağımsızlık, değerleme standartlarına bağlılık, yetkinlik, mesleki özen ve titizlik ilkesi doğrultusunda  kısa sürede Türkiye’nin saygın gayrimenkul değerleme firmalarından biri olan Şirketimizin hedefi; önderliğini yaptığı bu sektördeki konumu itibariyle ilkelerinden ödün vermeden sunduğu doğru, kaliteli ve güvenilir hizmetin sürekliliğini sağlamak ve bu alandaki tüm yenilik ve gelişmeleri uygulayarak öncü, yenilikçi, itibarlı ve örnek kuruluş özelliğini devam ettirmektir.

 

Şirketimizde, “Mesleki Sorumluluk Sigortası” ve “Kalite Yönetim Sistemi” uygulanmaktadır.

 

Şirketimizin Genel Müdürlük Merkezi, İstanbul’un 4. Levent semtinde yer almakta olup Genel Müdürlüğe bağlı olarak hizmet veren Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya olmak üzere toplam 5 adet Bölge Müdürlüğü’müz ile Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yalova, Yozgat ve Zonguldak’ta Bölge Temsilcilikleri’miz bulunmaktadır. Tüm operasyonlarımız ve kontrollerimiz Genel Müdürlük Merkezi’nden yapılmaktadır.